Banyo ve dolapları yerleşim planı nasıl olmalıdır?

banyodolaplari1 tarafından

GörselBanyomuzu daha kullanışlı ve geniş olarak hissetmek istiyorsanız. Mekana bir kere tam ortadan girin.

Ortadan girdikten sonra karşımızda banyo dolaplarını ve aynayı görürüz. Sağ ve sol taraflara da klozetimizi, duşakabinimizi hatta çamaşır makinesi banyomuzda olması gerekiyorsa klozetin yanına, duşun altına, lavabonun yanında yer varsa onun da yanına koyulabilir.

Banyomuzdaki ihtiyaçlarımıza bakalım; Lavabomuz, lavabomuzun karşısına ayna, makyaj ve traş takımını koymamız için tezgahın üzerinde derinliği 20-25 cm olan dolap, havluluk, diğer eşyaları koymak için geniş bir dolap, diş fırçaları koyacağınız bir aksesuarlık..

Çok daha dikdörtgen bir mekanımız var. Hemen üç köşeden içeri giriyoruz. Ne yapacağız, sol tarafa banyo dolabını, sağ tarafa klozete ve dik tarafa küvetimizi veya teknemizi alıyoruz.

Peki, dik değilde köşeden girdiğimizi varsayarsak, yerin durumuna göre ayna, klozet ve duşumuzu koyabiliriz.

Vitrifiye ürünlerini özellikle lavabonuzu, duşunuzu seçerken, banyo dolabınızı seçerken, büyüklüğünü mekanın alanına göre tercih etmenizde fayda var.

Lavabonuzu eğer çamaşır makinenizin altına koyuyorsanız. Kapağı açıldıktan sonra kirli çamaşırlı koyacak kadar bir mesafe bırakın. Hareket alanını daraltmayın çünkü yarın bir gün makineniz bozulduğunda onun rahat bir şekilde servise gitmesi gerekiyor..

Reklamlar